25 травня відбувся концерт-лекція учнів класу Гадзіни Наталії Петрівни, на якому звучали твори Роберта Шумана з “Альбому для юнацтва”. Роберт Шуман – видатний німецький композитор-романтика також піаніст та педагог, який жив у 18 столітті. Шуман мав дар помічати в житті прекрасне і чудесне, незвичайне, сховане від поглядів інших людей і втілити все пережите в звуки.

«Композитор любив дітей, він казав що діти – це найчарівніше, що може бути на землі. Шуман вважав, що в кожній дитині прихована дивна глибина, він високо цінував духовне багатство – чисту душу дитини.» 

Роберт Шуман був батьком восьми дітей і до дня народження своєї доньки Марії в подарунок композитор написав кілька п’єс. Це було початком створення фортепіанного “Альбому для юнацтва”.

Всі п’єси були програмними та мали свою назву, яка налаштовувала слухача на певний образ. Створюючи “Альбом” композитор не полегшував свій фортепіанний стиль, а пристосовував його до дитячих рук. Фактура “Альбому” завжди підпорядкована художньому образу і звучить тільки тоді, якщо піаніст повністю відданий музиці, яку виконує. В “Альбомі” всього 43 п’єси. Це дві збірки фортепіанних творів: перша для маленьких дітей, друга – для старших. В цій музиці Шуман відтворив світ дитини, її інтереси, вподобання, враження, радості та переживання.

 

 

В збірці до кожного твору є ілюстрації. В “Альбомі” поєдналися різнопланові твори. Це і емоційні композиції про перші сумні переживання “Перша втрата” та захват від знайомства зі світом мистецтва у “Відголосках театру”, і сцени сільського життя, котрі розкриваюсь щоденні турботи простих людей – “Пісенька женців”, “Селянська пісенька” та зовсім інші вподобання знаті – “Мисливська пісенька”. Контраст між емоціями селянина, котрий повертається з роботи до сім’ї – “Веселий селянин” та стриманою радістю маленького аристократа, який отримав довгоочікуваний подарунок – поні у “Сміливому вершнику”.

Автор Людмила Гіньковська

 

Програма концерту:

1. «Мелодія» – Аня Мазур;

2. «Маленький романс» – Аня Мазур;

3. «Перша втрата» – Маша Андрійцова;

4. «Пісенька женців» – Маша Андрійцова;

5. «Селянська пісенька» – Віолетта Вініцька;

6. «Сміливий вершник» – Віолетта Вініцька;

7. «Мисливська пісенька» – Аня Мазур;

8. «Сіцілійський танець» – Оля Іванова;

9. «Відголоски театру» – Оля Іванова;

10. «Веселий селянин» – Валерія Твердохліб;

11. «Дід Мороз» – Валерія Твердохліб.