Школа у медіа
Наталія Ревуцька

Новини

Традиційно в кінці року варто говорити про здобутки та реалізовані мрії, які він приніс. Сміливо можна сказати, що 2016 не оминув увагою та фортуною Ямпільську ДМШ, для якої він став дійсно зірковим та насиченим на позитивні емоції.
Чого лише вартує листопадова участь у міжнародному конкурсі “Зірковий парад” у м. Львові, де ямпільчани стали лауреатами першого, другого, третіх премій та привезли додому одну із трьох премій Гран Прі. Гучна перемога у місті Лева засвідчила високій рівень професійної майстерності як викладачів, так і юних вихованців, загартувала дух юних співаків, відкрила великі можливості особистого розвитку та змусила іншими очима подивитися на роботу всього колективу школи. Сьогодні Ямпільська ДМШ – звучіть гордо та впевнено.

Директор школи Ольга Самойлюк зауважила, що з вересня 2016р вихованці школи були постійними учасниками різноманітних конкурсів та фестивалів. Радували своїми виступами глядачів районної сцени. Так, у славній та переможній скарбниці школи є участь у всеукраїнському конкурсі “Єднаймо серця”, де школярі стали лауреатами першої, другої та третьої премій й привезли на батьківщину Гран Прі конкурсу. Таким же продуктивним на зіркові місця став і всеукраїнський конкурс “Подільський зорепад”. У вокальному конкурсі “Осіння мелодія”, що проходив у м. Гнівані, ямпільчани теж стали лауреатами перших-третіх премій та привезли до м. Ямпіль Гран Прі конкурсу.

ф
Особливого розголосу в мережі та між людьми набули діяльність та творчість юних вихованців після феєричного виступу в м. Львові на міжнародному конкурсі “Зірковий парад”. На одній сцені з юними артистами, танцюристами та співаками із Молдови, Румунії та ін. наші діти міцно тримали марку співочих подолян та вибороли майже усі перші місця конкурсу. Разом із вихованцями гідний приклад показували вчителі та тренери, які беруть участь у подібних конкурсах спільно з дітьми. Так, дует “Сопрано” у складі Ольги Самойлюк та Тетяни Косінської виборов Гран Прі конкурсу “Зірковий парад”.

Участь 14 учасників у конкурсі “Зірковий парад” разом із проживанням та харчуванням обійшлась батьківським гаманцям у 53 тис. грн. Благодійний внесок за участь у конкурсі складав 500 грн. Належного фінансування держави на участь у конкурсах дітки цьогоріч не мали. Славу Ямполя поза його межами творить молодь, завдяки наполегливій праці вчителів-ідейників своєї справи та фінансової спроможності батьків, які не жаліють грошей та свого часу, аби дозволити своїм маленьким чадам реалізувати себе та відкривати нові горизонти професійного зростання.

Праця, вкладена в освіту дітей, як те родюче зерно, віддає сіячам сторицею. Та що тут говорити, призові місця діток скажуть все набагато краще. Катерина Герасим – лауреат другої премії міжнародного конкурсу у номінації естрадний вокал. Вікторія Криворучко – лауреат третьої премії міжнародного конкурсу у номінації народний вокал. Іванна Маковіїва – лауреат 1 премії міжнародного конкурсу у номінації народний вокал. Владислав Андрійцов – лауреат 1 премії міжнародного конкурсу у номінації інструментальне мистецтво. Анастасія Гром – лауреат 2 премії в номінації джазовий вокал. Ангеліна Брунь – лауреат 2 премії міжнародного конкурсу у номінації джазовий вокал. Маргарита Кузнєцова – лауреат 2 премії міжнародного конкурсу у номінації академічний вокал. Анастасія Лозан, Дарья Алісевіч та Марина Махновецька лауреати 2 премії конкурсу у номінації естрадний вокал. Випускниця школи Марія Багінська стала лауреатом премії в цій же номінації.

Першу премію міжнародного конкурсу “Зірковий парад 2016” у номінації академічний вокал отримала директор ДМШ Ольга Самойлюк, а Тетяна Косінська стала лауреатом першої премії міжнародного конкурсу у номінації бандурне мистецтво.

Незмінний концертмейстер музичної школи Наталія Ревуцька супроводжувала артистів – учасники їхали з потужною групою підтримки – своїми батьками, які попри все знаходять кошти для своїх дітей. Для вихованців участь у конкурсі є наочним прикладом та демонстрацією своїх здібностей.

ф

Школярi починають розуміти, навіщо ми вивчаєм ноти та інші предмети, які є підґрунтям для майбутніх успіхів. На конкурс завжди їдемо з прекрасними думками та позитивом. Діти ставляться до всього по-військовому – потрібно боротись і перемагати. Нам приємно розповідати, звідки ми приїхали, яке красиве наше місто.

Спочатку нас ніхто не знав, але з часом почали пізнавати, – доповнює Ольга Самойлюк.
ф
Енергія, що витає у коридорах музичної школи настільки потужна та велика, що потребує постійної віддачі для глядачів. Після всіх виїзних концертів у актовій залі дітки дають повторні концерти для своїх рідних, викладачів та всіх бажаючих ямпільчан. Сильні розмахом творчого крила і вчителі, які мають сили та бажання ділитись із містянами своїм духовним багатством.

Так, 19 січня 2017 р. о 19 вечора в кафе-барі “Чорне та Біле” відбудеться вечір вокального мистецтва, на який запрошуються поціновувачі прекрасного та вічного – музики.

У новий рік музична школа переходить із новими силами та планами. Готується нова програма, йде сильна промоція муз школи по району та за його межами. Ольга Самойлюк вже як 3 рік разом із керівницькою посадою перетворилась на казкову фею, що оживляє життя у школі. Переступивши поріг навчального закладу, опиняєшся у невідомому та чарівному світі музики. Музична феєрія в’ється шкільними коридорами, ниточками бабиного літа осідаючи на нотах, клавішах та струнах. Невідомим людському зору способом змушує інструменти звучати чарівно та по-таємничому містично. Життя у класних приміщеннях школи розвивається бурхливо. Кожного дня там чути дитячий спів та сміх. Школа отримала свій омріяний затишок, ввібрала в себе нові аромати та кольори, полюбляє квіти, декоративні експозиції, квіткові картини та новорічні гірлянди, якими її прикрасили до новорічних свят.

ф
Оновився і фасад школи. Так, заклад виділяється із дороги кольоровим банером та стіною, де зображені вихованці школи. Основний банер школи представляє обличчя юної співачки з села Клембівки Іванни Маковієвої, творчим наставником якої є Ольга Самойлюк. Викладачка особливо відзначає працю дівчини, її творчі поривання та музичні смаки, які щодень намагаються відкривати в нових амплуа. Іванна полюбляє лемківські пісні, які нині вдало виконує Христина Соловій. Дівчина бажає переспівати увесь репертуар співачки. Потужною творчістю юних обдарувань Іванни Маковієвої та Влада Андрійцова зайнявся викладач Дмитро Заболотний, так створився зірковий дует школярів. В їх репертуарі твори групи “Один в каное”, Святослава Вакарчука та Христини Соловій. Також хочеться вказати на популяризацію їхньої творчості, яку можна почути на сольних концертах цих артистів, які є гордістю ямпільської землі.
Сьогодні пробивається український стиль, новий, роковий. Всі події, що відбуваються в державі, знаходять своє відображення у творах мистецтва, музиці. Діти живляться останніми віянями, переосмислюють все та видають настільки оригінальні продукти і роботи, якими просто неможливо не захоплюватися, – додає директор
ф
Пані Ольга також відзначає, що ямпільчан на конкурсах стали сприймати за серйозних конкурентів. Так, школа вже третій рік представляється у місті Гнівані, де, побачивши її вихованців, одразу ж чуєш: “О, Ямпіль знову приїхав!!!”
Ми на то не ображаємося, бо такі солодкі слова нам на душу, – жартома зізнається директор ДМШ.
ф
Дирекція школи розумно підходить до презентацій вихованців на конкурсах, створює рекламні буклети. А викладач Наталія Ревуцька веде власний сайт, на якому завжди можна прочитати останні новини та події із життя школи. Всю інформацію про місцеве життя та світове музичне мистецтво видає у світ його редактор та засновник – донька Наталії Ревуцької – Марина.

Перед новорічними святами вихованці здавали екзамени у муз школі. Директор говорить, аби не лякати дітей такими словами, як екзамен, викладачі використовують сполучення академічний концерт. Така хитрість налаштовує школярів на повноцінну віддачу, налагоджує тісний дружній контакт і, на перший погляд, серйозний екзамен, проходить спокійно.

Особливо Ольга Самойлюк відзначає роботу викладачів та їх вклад у розбудову школи. Задля створення комфортних умов у класних кімнатах, підтримки естетичного вигляду та охайності до загальної картини оновленої школи вчителі за власний кошт закупили стільці та столи у класи.

Звичайно, неоціненним є вклад батьківського колективу, що попри всі соціальні негаразди дбає про розвиток своїх дітей, бажає бачити їх щасливими та усміхненими та робить усе можливе і неможливе задля їх перемог. Не стоять осторонь життя школи і місцеві підприємці. Так, депутат районної ради, директор П. П. “Агротемп плюс” В’ячеслав Проданець намагається завжди допомогти школі. Нещодавно надав фінансову підтримку на реставрацію бандур та закупив комплекти струн до них. Власні кошти та кошти батьків у їх “друге життя” вкладає викладач школи Тетяна Косінська, яка відреставрувала вже 14 бандур. Завжди підкладають своє плече допомоги для школи Олександр Лаврук, Василь Бежнар, Олена Самойлюк яка попри напружену здачу сесії, виготовила для школи власний герб, що вже прикрашає фасад школи. Скоро з’явиться і прапор цього закладу.

У новій рік Ямпільська ДМШ входить із великими творчими амбіціями та перспективами. Дирекція щиро дякує всім, хто так чи інакше доторкнувся до написання оновленого її літопису у 2016-му, та сподівається виправдати всі покладені на неї сподівання, виховати гідну плеяду зірочок та надалі тримати марку талановитих ямпільчан у 2017 році.

Я вітаю всіх викладачів школи, всіх учнів, всіх батьків безпосередньо батьківський комітет нашої школи та друзів, які завжди підтримують наш Дім Музики з Новорічними святами. Нехай у Новому році щодня на кожному кроці дива чарівні стануться і мрії всі збуваються! Нехай хурделиця змете усе лихе, що сталося, а Новий рік несе все те, що так бажалося! Незгоди всі забудуться, що мріялось – все збудеться! Хай злагода в сім’ї панує й дарунки Дід Мороз готує! А наша школа розквітає й талантами зростає! – користуючись нагодою директорка привітала всіх з Новорічними та Різдвяними святами.

Джерело: газета “Ямпільські вісті” видання №3 від 11 січня 2017 р.,

Автор: Світлана Созанська, кор. “ЯВ”

Засновники сайту

Сайт було засновано у 2015 році з ініціативи викладача Наталії Ревуцької. Наразі це приватний проект пані Наталії та її доньки Марини. Разом вони займаються його підтримкою, публікацією та пошуком цікавих матеріалів.

Основна мета сайту - це висвітлення діяльності Ямпільської дитячої музичної школи та популяризація музичного мистецтва загалом.

 

2020 © Ямпільська ДМШ | проект Наталії Ревуцької