Французьський кінокомпозитор Олександр Деспл  –  лауреат премії «Оскар» за стрічку «Отель „Гранд Будапешт”», а також восьмикратний номінант на цю премію («Королева», «Загадкова історія Бенджаміна Баттона», «Незрівнянний містер Фокс», «Промова короля», «Операція „Арго“», «Філомена», «Гра в імітацію»). Лауреат премії «Золотой глобус» за музику до стрічки «Розмальована вуаль», премій «Греммі» и BAFTA за музику до стрічки «Промова короля». Тричі визнавався композитором року «Международної академії саундтреків».

Найбільш відомий своїми саундтреками до стрічок: «Гаррі Поттер та Дари Смерті. Частина 1», «Гаррі Поттер та Дари Смерті. Частина 2», «Дівчина з перловою сережкою», «Королева», «Розмальована вуаль», «Золотий компас», «Ларго Вінч», «Загадкова історія Бенджаміна Баттона», «Незрівнянний містер Фокс», «Сутінки. Сага. Новий місяць», «Промов короля», «Гра в імітацію».

Олександр Деспла народівся 23 серпня 1961 года. Його батько-француз та мати-гречанка познайомились, коли навчались у коледжі Беркли (США, штат Каліфорнія). Незабаром після весілля подруж”я  переїхали до Франції, де і з”явився на світ  Олександр.

Вже у віці п”яти років талановитий хлопчик навчився гри на фортепіано, а через деякий час опанував трубу и флейту. З раннього дитинства музика стала невидємною частиною життя Олександра, саме тому він не вагався у виборі майбутньої професії. Навчання у  Франції, а згодом і у  США позитивно вплинуло на його музичний смак. 

Юного віртуоза цікавило все, від класики до сучасного джаза і рок-н-ролла, він намагався не випустити з уваги жодної музичної події, постійно удосконалюючи власний стиль та манеру виконання.

Дебют Александра Деспла як кінокомпозитора стався в 1985 році, коли йому запропонували зайнятись музичним оформлення французької стрічки  «Ki lo sa?». Успішно дебютувавши, Деспла  продовжив писати музику до французьких стрічок.  Незабаром його помітили та запросили у Голівуд.

Деспла не обмежується  створенням інструментальних композицій для фільмів.  Він також пише музику для пісень, театральних постановок. Він виконував пісні для стрічок з участью  Кэтрин Рингер, Шарлотты Генсбур, Джона Хёрта,Кейт Бекинсейл, Валери Лемерсье, Майкла Лонсдейла.

Його найкращі симфонії можна почути у виконанні Лондонського симфонічного оркестру, Королівської філармонії, Мюнхенського симфонічного оркестру. В доповнення до написання та виконання музичних творів, Деспла веде викладацьку діяльність. Свого часу він проводив мастер-класи у Парижському університеті та у лондонському Королевському коледжі. Останній майстер-клас на тему “Особиста історія музики до фільму”  Деспла провів на 65-му Канському фестивалі 19 травня 2012 року.

Наразі Олександр Деспла вважається одним із найпопулярніших кiнокомпозиторів світу.