Музика у іграх
Марина Ревуцька
Дозвілля
Як відомо, музика є одним із найпотужніших засобів впливу на емоційний стан людини. Заздалегідь це трапляється на підсвідомому рівні і ми не замислюємося, чому класична музика у публічних місцях нас заспокоює, енергійна музика в магазинах одягу спонукає купити більше речей, а фонові спокійні треки у кав’ярнях запрошують нас засидітися ще довше?
Ігрова індустрія не виняток. Там музика стала однім із важливих засобів для створення потрібної атмосфери. Під керівництвом талановитих композиторів народжується музика, що доповнює та додає фарб ігровому процесу. Саме завдяки їй гравець розуміє, що його чекає і, залежно від типу супроводу, здатен подолати різні завдання. Ми зібрали декілька яскравих прикладів музичних композцій настільки вдалих, що їх можна слухати незалежно від того, граєте ви чи ні.
ф
Journey
Journey – гра-емоція, інтерактивна розповідь без слів, але з музикою, яка пронизує всю розповідь і підпорядковує собі кожен рух.

Автором музичного супроводу є Остін Уінторі – американський диригент і композитор, який вже довгий час пише музику для фільмів та відеоігор. А його музика до відеогри Journey була номінована на премію Греммі як кращий альбом-саундтрек до гри.

ф
Ori and the Blind Forest
Сюжет гри розповідає нам про чарівний ліс, наповнений таємничими створіннями, які живуть за своїми власними законами. Орі – це листок дерева життя, лісовий дух-захисник, якого штормовий вітер зірвав з гілки і відніс далеко від дому. Впавши на землю, листок перетворився на чарівну тваринку, схожу на білосніжне сяюче кошеня. У такому вигляді його і знайшла Нару – істота, чимось схожа на великого незграбного ведмедя, – яка стала для Орі прийомною матір’ю.

Музику під стать зображенню написав композитор Гарет Кокер. Саундтреки були записані за участю справжнього симфонічного оркестру, а вокальні та сольні партії для кількох треків виконали талановиті співачки і професійні музиканти. Загальна кількість саундтреків – понад тридцяти композицій, що для такої невеликої гри, поза всякими сумнівами, видатне явище.

ф
Unravel
Історія в Unravel розповідається без слів, але навколишні краєвиди говорять самі за себе. Автори через гру намагаються довести, що найважливіші емоції – це емоції, які викликають захват у людини з народження і протягом усього життя. Також через гру творці намагаються показати любов до батьківщини.

Завершує атмосферу музичний супровід із народними мотивами створений шведськими композиторами Фріди Йоханссон та Генріка Оя.

ф
Monument Valley
Monument Valley – це сюрреалістичне дослідження фантастичної архітектури та неймовірної геометрії. Це подорож мовчазної принцеси Іди по таємничих пам’ятниках, під час якої ви відкриваєте приховані стежки і знаходити оптичні ілюзії, прагнучи перехитрити загадкових людей-ворон

Саундтреки до гри – це сумісне творіння американських композиторів та музикантів Стаффорда Баулера, Obfusc (Джозеф Х. Берк) та Грегорі.

ф
Rime
Rime – це дивовижна подорож хлопчика по одинокому, але такому прекрасному світу в супроводі лисеня.

27 саундтреків до гри загальною тривалістю понад годину створив неперевершений іспанський композитор Девід Гарсія Діас.

ф
The Last Guardian
Гра присвячена пригодам хлопчика, який намагається вибратися з руїн величезного замку. В процесі гри йому вдається потоваришувати з величезною грифоноподобною істотою на ім’я Тріко – другим головним героєм гри.

Музику для гри створив Такеші Фурукава, відомий японсько-американським композитор та диригент. Його творчість охоплює написання музики для кінофільмів, телебачення, відеоігор та реклам.

ф
Never Alone
Гра Never Alone розроблена разом з інуїтами, корінним народом Аляски, і заснована на традиційній історії, що передається з покоління в покоління. Never Alone – це подорож Нуни і песця, що прагнуть знайти джерело безперервної хуртовини, яка може зруйнувати весь відомий їм світ.

Композитори Даніель Л.К. Колдвелл та Брендан Дж. Хоган не зупинилися на самій лише музиці, але й відправилися в подорож у гори, щоб записати звуки снігу та вітру.

Засновники сайту

Сайт було засновано у 2015 році з ініціативи викладача Наталії Ревуцької. Наразі це приватний проект пані Наталії та її доньки Марини. Разом вони займаються його підтримкою, публікацією та пошуком цікавих матеріалів.

Основна мета сайту - це висвітлення діяльності Ямпільської дитячої музичної школи та популяризація музичного мистецтва загалом.

 

2020 © Ямпільська ДМШ | проект Наталії Ревуцької