Книга рекордів Гіннесса – щорічне видання, в якому публікуються всі найяскравіші рекорди, деякі з яких перевершують людську фантазію. Мало хто знає, що в ній присутній рекорд поставлений самою книгою – це рекордсмен за кількістю видань по всьому світу (перевершують її тільки Біблія, Коран і цитатник Мао Цзедуна). Книга була створена керуючим пивоварної компанії Guinness Brewery, щоб відвидувачам пабів було що почитати під час розпивання пива (а може і встановити свій рекорд). Як всі знають, в пабах обожнюють слухати музику, тому окремої уваги заслуговує категорія музичних рекордів.

 

Рок-альбом, що користується найбільшим попитом

Якщо світовий рекорд серед усіх музичних альбомів однозначно належить Майклу Джексону з його класичним релізом Thriller (1982), обсяг продаж якого досяг  108 мільйонів примірників по всьому світу, то в рок-музиці не все так однозначно. Суперечки ведуться між альбомом Dark Side of the Moon (1973) групи Pink Floyd з 50 мільйонами копій і платівкою Back In Black (1980) від австралійських рокерів AC / DC, число продажу якої коливається від 49 до 50 мільйонів копій. Однак частіше пальму першості віддають все-таки Pink Floyd.

Проте найпопулярнішим рок-альбомом в США стала збірка кращих творів Eagles, під назвою Their Greatest Hits 1971-1975 (1976), проданий в кількості 29 млн. копій в США і 42 млн. – по всьому світу.

А найпопулярніший альбом у Великобританії – Sgt Pepper’s Lonely Hearts Club Band (1967) від легендарних The Beatles – 4,5 млн. копій у Великобританії і близько 32 млн. по всьому світу.

 

Найшвидший продаж квитків на концерт

19 квітня 2009 року в Лас-Вегасі відбувся концерт Пола Маккартні з нагоди відкриття клубу Joint. Музикант виступав на невеликому майданчику перед 4 тисячами глядачів. При цьому продаж квитків почався 14 лютого 2009 року, і вже через 7 секунд після початку продажу всі вони були розкуплені через інтернет! Однак цікаво, що Книга рекордів Гіннесса відмовила серу Полу в реєстрації цього рекорду, оскільки, за їхніми словами, у них не знайшлося для цього відповідної номінації.

 

Найпопулярніший сольний альбом рок-виконавця

Це досягнення належить альбому Брюса Спрінгстіна Born In The USA (1984), який розійшовся по світу в кількості 30 млн. копій (з них 15 млн. – в США).

 

 

Самий популярний сингл

Таким став сингл Елтона Джона Candle In The Wind (1997) пам’яті принцеси Діани. За перший день було розпродано 658000 копій, до кінця першого тижня продажі досягли 1,5 млн. копій у Великобританії і 3,8 млн. копій – в США.

 

 

Пісні, що частіше всього звучать

За приблизними підрахунками лише дві пісні прозвучали по радіо більше 7 млн. разів – це знаменита бітлівська Yesterday, написана Полом Маккартні, і, раптово, You’re Lost That Lovin ‘Feelin’, яку створили Філ Спектор, Баррі Манн і Синтія Вейл і виконав дует The Righteous Brothers в кінці 1964 року.

 

 

Найбільша кількість кавер-версій

Ще одна номінація, в якій перемагає Yesterday. Згідно з Книгою рекордів Гіннеса, на цю пісню було зроблено більше каверів, ніж на будь-яку іншу: з 1965 по 1973 – 1186 кавер-версій, на 1986 року їх стало близько 1600, а за даними 2003 року – понад 2500.

 

 

Альбом, котрий найдовше протримався в чарті

У цій номінації поза конкуренцією залишається легендарне творіння Pink Floyd – Dark Side of the Moon (1973), про який ми вже згадували. Цей альбом залишався в “Top-200” США 741 тиждень, в тому числі 591 тиждень поспіль з 1973 по 1988 роки, кілька разів підіймаючись на перше місце.

 

Найбільший проміжок часу між визнанням альбому і пісні

Це незвичайне досягнення належить групі Led Zeppelin. Перший сингл цієї групи, Whole Lotta Love, з’явився в чарті лише 13 вересня 1997, тобто, через 28 років і 5 місяців після визнання їх дебютного альбому.

 

 

Найшвидший гітарист

Рекорд в одній з найпопулярніших номінацій був в останній раз побитий гітаристом Джоном Тейлором, також відомим як Dr Hot Licks. Твір Н. А. Римського-Корсакова “Політ джмеля” він виконав в темпі 600 BPM, тобто, 600 четвертних нот за хвилину. Варто сказати, що в оригіналі композиція звучить в темпі 170 BPM.

 

 

Найгучніша група

Цей рекорд був побитий групою Kiss 15 липня 2009 року на концерті в Оттаві. Гучність звуку склала 136 дБ. Таким чином, музиканти обійшли цілий ряд знаменитих конкурентів, серед яких такі групи, як The Who, Metallica і Manowar.
При цьому неофіційний рекорд належить американській команді The Swans. За непідтвердженими відомостями, на кількох концертах цієї групи звук досягав гучності в 140 дБ.

 

Самий грандіозний концерт

У грудні 1994 року Род Стюарт зібрав на бразильському пляжі Копакабана в Ріо де Жанейро на своєму концерті 3,5 млн. слухачів. Таке досягнення складно переплюнути.

 

Єдина група, яка виступала на 6-ти континентах

8 грудня 2013 року група Metallica домоглася права на включення до Книги рекордів Гіннесса саме з цієї номінацією. У цей день вони виступили в Антарктиді на науковій станції Карлін в присутності 120 осіб – співробітників станції та переможців конкурсу. Концерт отримав назву Freeze ‘Em All і тривав близько години.

 

На трьох континентах в один день

Група Def Leppard відзначилася саме таким досягненням. 24 жовтня 1995 року вони дали 3 концерти: в Танжері (Марокко), Лондоні (Великобританія) і Ванкувері (Канада), виступивши, таким чином, в Африці, Євразії та Північній Америці.

 

Найбільше концертів на підтримку одного альбому

Цей рекорд належить групі 30 Seconds to Mars. Під час турне в підтримку альбому This Is War (2009) група дала 307 концертів. Трьохсотий виступ відбувся 7 грудня 2011 року в Нью-Йорку.

 

8 концертів за 24 години

Так-так, саме стільки концертів дала експериментальна психоделічна група The Flaming Lips 27-28 червня 2012 року. Зрозуміло, що тривали ці виступи не дуже довго, однак для світового рекорду це було те, що потрібно.

 

Найдовша пісня

Треба сказати, що 8 концертів за 24 години це не єдине досягнення The Flaming Lips. 31 жовтня 2011 року вони записали трек під назвою 7 Skies H3, який триває 24 години. Існує лише 13 копій цієї композиції, кожна записана на з’ємний жорсткий диск у формі людського черепа. Також з цим творінням можна ознайомитися в інтернеті, якщо вистачить терпіння.
Однак це не рекорд! Абсолютними лідерами в цій номінації є дрон-ембієнт-нойз-музиканти з групи Bull of Heaven, що записали композицію під назвою The Chosen Priest And Apostle of Infinite Space, яка триває (увага!) 2 місяці 13 годин. Мета, яку переслідували музиканти, залишається загадкою.

 

 

Найдовший концерт

Нехай переможець у цій номінації до рок-музики не відноситься, але грандіозність задуму зобов’язує сказати про нього кілька слів. Найдовший концерт почався в 2001 році і продовжується до цих пір. Задум проекту, названого, до речі, As slow as possible ( “Так повільно, як тільки можливо”) належить знаменитому авангардному музиканту Джону Кейджу. Композиція спочатку тривала 20 хвилин, проте її планується розтягнути на 639 років. Задум реалізується за допомогою виготовленого спеціально для цього проекту церковного органу в місті Хальберштадт (Німеччина). Один і той же акорд може тривати місяці і навіть роки. Скажемо лише, що перша зміна акорду відбулася 5 липня 2004 року. Концерт передбачається завершити в 2640 році, якщо до цього часу в Землю не вріжеться який-небудь астероїд.

 

 

Джерело rockcult.ru

 

Засновники сайту

Сайт було засновано у 2015 році з ініціативи викладача Наталії Ревуцької. Наразі це приватний проект пані Наталії та її доньки Марини. Разом вони займаються його підтримкою, публікацією та пошуком цікавих матеріалів.

Основна мета сайту - це висвітлення діяльності Ямпільської дитячої музичної школи та популяризація музичного мистецтва загалом.

 

2020 © Ямпільська ДМШ | проект Наталії Ревуцької