За що ми любимо мюзикли? За легкість, веселощі, пластичність, можливість в витончену форму вкласти серйозний зміст, за талановитих акторів, за музику і танці. Жанр, який народився в кінці ХІХ століття на сценах Нью-Йорка зі сплаву вар’єте, балету і драматичних інтермедій, сьогодні став одним з найулюбленіших і дорогих. І якщо на зорі своєї історії музична комедія мала розважальний характер, де важливим був не сюжет, а популярні вокальні та танцювальні номери у виконанні кумирів публіки, то сьогодні автори мюзиклів не бояться звертатися до серйозних тем і складним літературних джерел.

Чікаго

Chicago, 2002

 

Неповторне шоу, володар кількох номінацій на «Оскар» 2003 року, фільм Роба Маршалла був приречений на успіх не тільки тому, що американці люблять мюзикли. Блискучі партії Рене Зеллвегер, Кетрін Зета-Джонс і Річарда Гіра, музика і танці (виконані, до речі, самими акторами) відродили інтерес до бродвейського мюзиклу, а номери з «Чикаго» є хітами по сей день.

Mamma MIA!

Мамма MIA!, 2008

 

Один з найпопулярніших мюзиклів останніх років був перенесений на великий екран Філліда Ллойд, в підготовці сценарію брала участь Кетрін Джонсон, одна з творців оригінального мюзиклу, а музичними консультантами були продюсери фільму Бьорн Ульвеус і Бені Андерсон, учасники групи ABBA. Аманда Сейфрід, Меріл Стріп, Пірс Броснан, Стеллан Скарсгард, Колін Ферт і пісні легендарної шведської групи зробили стрічку хітом.

Знедолені

Les Misérables, 2012

 

Усі, хто знайомий з романом, пам’ятають, що дія розгортається на початку XIX століття, коли побіжний каторжник Жан Вальжан (Хью Джекман) повертається на батьківщину. Засуджений до тюремного ув’язнення за дрібну провину в юності, він змушений довгі роки ховатися від правосуддя. Справа ускладнюється тим, що інспектор поліції Жавер (Рассел Кроу) вважає справою всього свого життя упіймати його. Після смерті Фантіни (Енн Гетевей), жінки, за долю якої Жан Вальжан вважав себе у відповіді, єдиною близькою йому людиною залишається її донька Козетта (Аманда Сейфрід). Заради цієї дівчини, її щастя і здоров’я, Жан готовий на багато що. Акторський ансамбль доповнюють Хелена Бонем Картер і Саша Барон Коен в ролях місіс і містера Тернадье.

Звичайне диво

Обыкновенное чудо, 1978

 

Прийшов час – чарівник одружився, став розсудливим, зайнявся господарством. Але одного разу, зустрівши в лісі ведмедя, все-таки не витерпів: взяв і перетворив його в прекрасного юнака, поставивши умову, що той знову стане ведмедем, якщо його поцілує принцеса …

Мулен Руж

Moulin Rouge!, 2001

 

Класика жанру, знята Базом Лурманом: мюзикл про мюзикл, романтична історія, що трапилася в серці французького вар’єте – в кабаре «Мулен Руж», куди стікаються глядачі в пошуках свята, краси, свободи і любові … за готівку. За серце найвідомішої куртизанки Парижа Сатин (Николь Кидман) борються двоє чоловіків: бідний поет Крістіан (Юен Макгрегор), який із головою пішов у божевільний світ нічних розваг, і багатий герцог, готовий купити весь «Мулен Руж», аби Сатин провела з ним ніч.

Привид опери

The Phantom of the Opera, 2004

 

Екранізація Джоела Шумахера з Джерардом Батлером і Еммі Россам відрізнялася від інших версій живими голосами акторів в аріях: такою була умова Ендрю Ллойда Уеббера, автора музики до мюзиклу. І це виявилося тільки на руку стрічці: поєднання блискучої акторської гри, живих вокальних партій і хореографічних номерів зробило фільм одним з найпопулярніших в своєму жанрі.