У чарівний час, коли повсюди прикраси й вогні, а у повітрі відчувається запах Різдва, святкову атмосферу доповнюють улюблені пісні. Ми відібрали для вас мелодії, які набули статус різдвяної класики й переспівуються вже понад півсторіччя. Вони – невід’ємна складова свят.

Боббі Хелмс – Jingle Bell Rock

Композиція “Jingle Bell Rock”, яку напередодні Різдва 1957 року записав відомий кантрі-виконавець Боббі Хелмс, одразу ж потрапила до першої десятки хітів у тогочасних світових чартах. І протягом наступних 5 років “Jingle Bell Rock” була головним різдвяним хітом.  Вона завоювала “золотий” статус за утримання 6-ї позиції в чарті “Billboard Hot 100” шість тижнів поспіль та досі вважається різдвяної класикою.

Кітт Ерт – Santa Baby

“Santa Baby” 1953 року принесла світову популярність американській співачці та актрисі Кітт Ерт, відомій своїм ніжним і чуттєвим голосом. Кітт також відзначилась виконанням ролі Жінки-Кішки у популярному в 1960-ті роки американському телесеріалі “Бетмен”. “Santa Baby” багато разів переспівували відомі музиканти, серед яких Мерилін Монро, Шакіра й Мадонна. У грудні 2007-го кавер композиції у виконанні Кейлі Міноуг посів 76 місце у Великій Британії за кількістю платних завантажень через Інтернет.

Френк Сінатра – Let it snow

Одну з найвідоміших різдвяних композицій англійською мовою вперше 1945 року виконав Вон Монро. З того часу цей хіт переспівала велика кількість музикантів: відомо понад 20 його каверів. Один із найпопулярніших – у виконанні Френка Сінатри, який, як казали, може заспівати навіть телефону книгу. Саме його кавер-версію придбало понад 25 мільйонів користувачів Apple Store. Композицією “Let it snow” завершуються такі відомі фільми, як “Міцний горішок” та “Міцний горішок – 2”.

Елвіс Преслі – Blue Christmas

Цю пісню Біллі Хейз та Джей У. Джонсон написали в 1948 році. А Елвіс Преслі закріпив за “Blue Christmas” статус рок-н-рольної різдв’яної класики, включивши її до свого альбому 1957 року “Elvis’ Christmas Album”.  Не дивлячись на досить сумну історію нерозділеного кохання, ця композиція – теж невід’ємна частина Різдва.

Мел Торм – Have Yourself A Merry Little Christmas

Різдвяну композицію в 1943 році написав Хью Мартін як один з саундтреків для американського мюзиклу “Зустрінь мене в Сент-Луїсі”. Але вона набула шаленої популярності й поза ним. Нам ця пісня добре відома з фільму “Один удома”. Серед багаточисельних каверів вирізняється версія “Have Yourself A Merry Little Christmas”  у виконанні  Мела Торма на прізвисько The Velvet Fog (“Оксамитовий Туман”). Так його називали завдяки м’якому вокальному тембру, який пасував великому діапазону музичних жанрів від поп-музики до джазу.