Ще з давніх-давен Поділля славилося родючим чорноземом та працелюбним народом.  Ця благословенна земля завжди надихала та надихає на творчість багатьох митців, які своїми талантами збагачують не лише вітчизняну, а й світову музичну спадщину. У цій плеяді зірками світять видатні митці Подільського краю: співаки, інструменталісти, композитори, викладачі, педагоги тощо. У незалежній Україні яскраво проявився  їх талант. Вони зробили значний внесок у музичну скарбницю української музичної культури і пам’ять про них завжди вшановують вдячні земляки.

Багатий на юні таланти і Ямпільський край подільської землі.  Тут дарують свою любов, підтримку, розвивають музичні  здібності  дітей,  розкривають їхні таланти,  допомагають їм  зробити свої перші професійні кроки викладачі чотирьох дитячих музичних шкіл: Ямпільської ДМШ, Качківської ДМШ, Клембівської  ДМШ та Дзигівської ДМШ.

Цей рік, 2015, виявився дуже вдалим для викладачів Ямпільської дитячої музичної школи. Хоча цим успіхам передувала велика та кропітка праця всього колективу.

Навесні, 24 квітня на базі Ямпільськрої дитячої музичної шоли відбувся перший районний інструментальний конкурс “Квітневе інтермецо – 2015”.

Започаткований конкурс з ініціативи керівництва Ямпільської дитячої музичної школи  та відділу культури і туризму райдержадміністрації. Конкурс , в якому взяли участь 53 кращі юні музиканти з трьох дитячих музичних шкіл району- Ямпільської, Качківської, Клембівської, проводився з метою розвитку інструментального мистецтва, виявлення юних талантів, вдосконалення і популяризація їх виконавської майстерності, пропаганди музичних творів українських та зарубіжних композиторів.

Конкурс проходив у трьох вікових категоріях: молодша категорія – 2-4 класи, середня категорія -5-6 кл., старша категорія – 7-8 кл., у номінаціях:
– піаністи , скрипалі, духові інструменти; народні інструменти: баян, акордеон, бандура, гітара.

Квітневе інтермецо

Кожен конкурсант представляв два різнохарактерних твори; для середньої та старшої категорій-класичного спрямування. Також у конкурсі брали участь ансамблі. Ведучі заходу директор Ямпільсмької ДМШ  Ольга Самойлюк та викладач Наталя Ульянова розповіли про мету та порядок проведення конкурсу. З вітальним словом виступив начальник відділу культури та туризму  Ямпільської райдержадмінісмстрації Віктор Замишляєв, який відзначив, що цей конкурс спонукатиме юнь творчо розвиватися, розкриватиме все нові таланти в сфері інструментальної музики, і є сподівання, що він проходитиме тепер щороку.

Хвилюючим для конкурсантів був момент нагородження. Переможців відзначено дипломами відповідних ступенів та цінними подарунками, а всіх учасників – подяками. Цінні подарунки було придбано за підтримки відділу у справах сім’ї , молоді, фізичної культури  та спорту Ямпільської РДА ( начальник  В.Воробець). Захід активізував юних музикантів, націлив їх на нові творчі успіхи.

Загалом конкурс «Квітневе інтермеццо»  підтвердив досить високий виконавський рівень у юних талантів Ямпільського краю. Він виявив таланти, до яких слід уважно придивитися та простежити їх подальшу творчу долю.