Ханс Флоріан Ціммер народився 12 вересня 1957 року в німецькому місті Франкфурті. Ханс рано втратив батька. Як він зізнається, впоратися з горем йому допомогла музика, яка стала «його кращим другом». Ще будучи підлітком, Ханс переїхав до Великобританії. Там обдарований юнак почав з того, що грав на клавішних і синтезаторах відразу в двох групах – Ultravox і The Buggles, а також разом з другом навчав грі на гітарі англійців. У 24 роки Ханс написав сингл «Video Killed the Radio Star», з якого почалося існування телеканалу MTV.

У 1984 році 27-річний Ціммер дебютував як кінокомпозитор у фільмі Єжи Сколімовського «Успіх – найкраща помста», який номінувався на «Золоту пальмову гілку». Уже на початку шляху, в 80-90-их роках, Ціммер став дуже популярним: він приваблював режисерів насамперед тим, що талановито об’єднував нові і старі музичні технології – наприклад, поєднував електронну музику з традиційною оркестровою. Коли режисер Баррі Левінсон попросив Ханса написати музику до його драмі «Людина дощу» (1988), Ціммер вже був досить відомим кінокомпозитором.

«Придумуючи музику до« Людині дощу », я весь час думав: не намагайся заглушити героїв. Не лізь на перший план. Реймонд, головний герой, насправді не розуміє, де він знаходиться. Він бачить світ не так, як ми. … Чому б не створити «музику світу» для світу, який існує тільки в його голові? » – Згадує Ханс.

Ця робота стала справжнім проривом в його кар’єрі – Ціммер був удостоєний номінації на премію «Оскар». Кращі режисери Голівуду вишикувалися в чергу, щоб працювати з ним. І Ханс віддавався роботі повністю, часто вигадуючи музичні теми для двох-трьох картин одночасно. Працюючи над фільмом «Сила особистості» (1992), композитор навіть відправився в Південну Африку, щоб використовувати в саундтреку африканські національні хори. Його музика так вразила студію «Дісней», що вони замовили Ціммеру композицію для мультика «Король-лев» (1994). Але в ПАР Ханса більше не пускали, тому він викликав південноафриканського музиканта Лебо М в Америку. Музична тема мультфільму принесла композитору три найпрестижніші нагороди – «Оскар», «Золотий глобус» і «Греммі». Надалі Ціммер продовжував отримувати численні нагороди, ставши воістину кращим з кращих в Голлівуді.

Рідкісна церемонія «Оскар» обходиться без номінанта Ціммера. Він автор музики до багатьох популярних картин: «Місія нездійсненна 2», «Скала», «Гладіатор», «Принц Єгипту», «Перл-Харбор», «Тонка червона лінія», «Падіння чорного яструба», «Мадагаскар», « Код да Вінчі », « Пірати Карибського моря: Скриня мерця », « Бетмен: Початок », « Темний лицар », « Початок », « Шерлок Холмс »,« 12 років рабства ». В Америці Ханс заснував власну студію «Remote Control Productions», яка допомагає молодим композиторам.

Ханс Ціммер живе в Лос-Анджелесі з дружиною і чотирма дітьми. «Мені здається, я добре вмію відчувати дух часу, – зізнається він. – Зараз мені хочеться працювати з трьома, чотирма нотами, які покладені в складну, заплутану емоційну структуру. З емоційністю, а не сентиментальністю ».