Фортепіанний відділ
Ольга Самойлюк
Новини, викладачі
Фортепіанний відділ Ямпільської  дитячої музичної школи  було засновано у 1968 р., разом із заснуванням школи.
Фортепіанний відділ Ямпільської  дитячої музичної школи  було засновано у 1968 р., разом із заснуванням школи. Вплив музики на людину багатогранний, а на маленьку людину особливо.

Музика  –  це між інтернаціональна мова людства. Вона надихає, підносить до висот і кидає у розпач, виховує,  впливає на розумову діяльність, надихає на подвиги.

Фортепіано  – досконалий музичний інструмент, що має різноманітні можливості. Фортепіано, дозволяє максимально розвивати інтелектуальні можливості дитини, а саме за цим інструментом (піаніно, рояль) в дитини  природна посадка  і рівномірний розподіл  навантаження на праву і ліву  половину тіла, що дуже важливо в період формування м’язового каркаса хребта.

Важливим аспектом навчання гри на фортепіано є слухання музики різних стилів  і напрямків, з обов’язковим аналізом почутого, що розширює  кругозір дитини  та розвиває художню уяву. Викладачі постійно працюють над собою, знаходяться у стані творчого пошуку. Час диктує нові погляди і потреби. Викладачі залучають учнів до творчої фантазії, навчають розуміти думку великих класиків та народну пісню.

Не всі учні після закінчення школи стають професіоналами, але всі отримують належні знання, щоб стати освіченими і активними слухачами музики, наповнювати концертні зали,  ставати організаторами або учасниками аматорських колективів.

Учні, які стають на професійний шлях навчання, навчаються по більш складній програмі, відвідують консультації у Вінницькому фаховому коледжі ім. М. Д. Леонтовича.

ф

Великий досвід та кропітка праця дають можливість «виліплювати з дітей» творчі індивідуальності. Робота фортепіанного відділу різнопланова. Це і освітня робота, яка складається з освітньої, методичної та мистецької, концертної діяльності, та позакласна робота, яка має дуже широкий спектр діяльності.Педагогічний склад відділу  має належну освіту (як музичну, так і педагогічну), високу кваліфікацію та багатий педагогічний досвід.

При Ямпільській дитячій музичній школі  на фортепіанному відділі працює 7 викладачів: 

 • Наталія Гадзіна, 39 років педагогічного стажу
 • Вікторія Донченко, 39 років педагогічного стажу
 • Наталія Ревуцька, викладачка та концертмейстерка, 37 років педагогічного стажу 
 • Світлана Ухіна, 35 років педагогічного стажу 
 • Людмила Фролова, викладачка та концертмейстерка, 33 роки педагогічного стажу
 • Ігор Пронь, 13 років педагогічного стажу
 • Інна Тарасова, 3 роки педагогічного стажу

П’ятеро з цих викладачів є випускниками  нашої школи.

Викладачі з великою відповідальністю і терпінням відносяться до улюбленої справи.  Вони відрізняються вимогливістю (як до учнів, так і до себе), справедливістю, чуйністю, увагою. Любов до музики, до дітей роблять їх справу потрібною для суспільства, тому що пробуджують у дітях любов до праці,  до рідного краю,  вчать словами  В.Сухомлинського «Осмислювати світ через красу природи».

ф
ф

На даний час на відділі навчається 34 учня (фаховий предмет – спеціальне фортепіано) та 18 учнів на додатковому предметі – музичному інструменті фортепіано.

Своєю наполегливою  працею викладачі відділу продовжують кращі традиції минулих поколінь, їх вміння та високий професіоналізм   визнані  в музичних дитячих школах нашого  краю та на мистецьких сценах рідної країни. Свідченням цього є щорічні  високі результати  на конкурсах та фестивалях  різних рівнів,  публічні виступи  на звітних концертах  відділу, рідної школи та виступи на рівні району.  

З метою виявлення талантів викладачі відділу залучають дітей до участі у конкурсах різних ступенів – від загальношкільних до міжнародних. Конкурси розвивають учнів і загартовують, допомагають виявити скритий потенціал дитини. Допомогу, щодо  поїздок на конкурси та благодійних внесків для самої участі у конкурсах виділяють із свого сімейного бюджету батьки, наші дорогі та шановні батьки, які дбають про розвиток своїх дітей.

Викладачі та учні відділу беруть велику участь у проведенн і концертів  для громадськості міста. Ареною їх виступів є мистецька сцена нашої школи, зали загальноосвітні школи,  дитячі садочки та сцени самого міста Ямполя: районний будинок культури, складні сцени до святкування Дня міста.

Багато юних піаністів  нашої школи стали дипломантами та лауреатами.

 • Каріна Хижня, учениця 4 класу – лауреат 2 премії конкурсу «Квітневе інтермецо – 2019»;  Мацієвська  Діан, учениця 3 класу  – дипломант конкурсу «Квітневе інтермецо – 2019», викладачка Наталія Гадзіна; 
 • Тарас Домбровськи, учень 4 класу є активним учасником усіх концертів і заходів нашої школи, викладачка Наталія Гадзіна;
 • Тютя Анастасія,  учениця 4 класу – є активна учасниця в концертній діяльності школи, викладачка Наталія Гадзіна;
 • Ніка Прилипко, учениця 4 класу – дипломант   Всеукраїнського інструментального  конкурса ім. І.Я.Падеревського  м. Вінниця 2020р., лауреат  1 премії Всеукраїнського  конкурса м. Умань 2019р., лауреат  1 премії  конкурсу «Квітневе інтермецо – 2019», лауреат 2 премії  «Квітневе інтермецо – 2018», в  номінації ансамбль є дипломант конкурсу «Квітневе інтермецо – 2017», викладачка Світлана Ухіна.    
 • Поліна Вівсяна, учениця 3 класу, лауреат 1 премії  на конкурсі «Квітневе інтермецо – 2019», викладачка Світлана Ухіна;
 • Мельник Софія,  учениця 7 класу, дипломант на конкурсі «Квітневе інтермецо – 2019», лауреат  3 премії «Квітневе інтермецо – 2018», лауреат 2 премії «Квітневе інтермецо – 2017», викладачка Світлана Ухіна;
 • Джос Поліна і Джос Ангеліна,  учениці 5 класу є лауреати 2-х  премій  конкурсу «Квітневе інтермецо – 2019» в номінації ансамблева гра, викладачка Світлана Ухіна;  
 • Марина Волянська, учениця 5 класу, лауреат 1 премії на конкурсі  «Єднаємо серця» м. Вінниця 2018р., викладачка Вікторія  Донченко;
 • Гулковська Анастасія,  учениця 8 класу  дипломант конкурсу «Квітневе інтермецо – 2015», викладачка Вікторія  Донченко.

Ці діти своїми яскравими  виступами  примножили славу своїх викладачів та нашої  школи.

  ф
  З метою вдосконалення викладання  гри на фортепіанно  на відділі систематично проводиться методична робота, яка включає в себе відкриті уроки, методично – практичні зайняття,  участь у майстер – класах, обласних семінарах  викладачів     мистецьких  шкіл  та Вінницького фахового коледжу ім. М. Д. Леонтовича, також велика увага приділяється  курсам  підвищення кваліфікації.

  Найталановитіших і працьовитих учнів  нашого відділу готуємо до вступу в спеціалізовані  вищі  мистецькі  навчальні  заклади. За останні  роки існування фортепіанний  відділ випустив велику кількість учнів, багато  з яких успішно закінчили Ямпільську дитячу музичну школу  і  вирішили зв’язати своє життя з музикою, здобуваючи  освіту  у вищих спеціалізованих мистецьких закладах України.    

  Головна ціль нашої роботи: заохочення дітей до занять класичною музикою ; пробудження інтересу до фортепіанної гри; створенні  можливості кожному учню творчо розвиватися  відповідно до своїх бажань  та музичних здібностей.  Навчання в нашій школі проходить у формі індивідуальних уроків з викладачем  двічі на тиждень по 45 хвилин.  Зазвичай займатись починають  з 6-7 років, бажаний результат навчання залежить не лише від інтенсивності занять, а й від природних даних учня, які безумовно розвиваються  за індивідуальним планом. Викладачі нашого відділу  з великим вмінням  і натхненням  прививають любов до інструменту фортепіано.

  Роль концертмейстера в нашому закладі і по всіх мистецьких школах країни є дуже важливою.  Їхня  виконавська  діяльність дуже різноманітна:  виступи на конкурсах, фестивалях, концертах, екзаменах, повсякденна робота на уроках хору, ансамблю, в класах сольного співу, хореографії, в класі скрипки та класах духових інструментів. Концертмейстер –  це в першу чергу чудовий виконавець, музикант професіонал своєї справи. У нашому закладі достойно несуть звання концертмейстера Наталія Ревуцька та Людмила Фролова.

  Хочеться відмітити неодноразово нагороджену Почесною грамотою та Дипломом  кращого концертмейстера конкурсів виконавської майстерності Наталію Ревуцьку. Її наснага, вміння володіти інструментом, вміння відчувати мелодику як вокальної музики так і інструментальної, вміння зливатись у дуеті з виконавцями в єдине ціле – це великий професіоналізм. 

  Людмила Фролова, концертмейстер – оранжировщик, імпровізатор та професіонал. 

  Дякуємо нашим концертмейстерам за прекрасно виконану роботу та бажаємо здоров’я і наснаги на довгі роки життя на нашому відділі та в нашому педагогічному колективі нашої улюбленої Ямпільської дитячої музичної школи.

  Протягом існування відділу завідуючими фортепіанного відділу були:

  – Ольга Муляр;

  – Світлана Ухіна;

  – Наталія Гадзіна;

  – Інна Тарасова – очолює відділ по сьогоднішній день.

  Згідно з програмними вимогами учні здають іспити і академічні концерти, заліки: технічні, з ансамблю, з акомпанементу та читання нот з листа. Першокласники для отримання звання «Юний музикант» беруть участь у шкільному святі, де проявляють себе, як виконавці творів перед батьками і викладачами відділу.

  ф
  Крім уроків по фортепіано, учні відвідують уроки хору, сольфеджіо, музичної літератури, виступають учасниками та солістами вокальних та інструментальних ансамблів. Викладачі дбають, щоб кожна дитина, яка потрапила до нашої школи, змогла розкритися, як творча індивідуальність. У школі навчається багато учнів, батьки яких є випускниками нашої школи. Вони з особливою зацікавленістю слідкують за розвитком своєї дитини. Кожного року учні здають іспити і часто з невмілого учня вони перетворюються у досить дорослого виконавця.

  Бажаючих навчатися на фортепіанному відділі багато, але всіх вмістити неможливо. Для цього існує конкурсна система по набору учнів, щоб виявити найбільш сильних та талановитих: всупні іспити до нашої школи, які проводяться у серпні місяці, а заяви приймаються як з червня по вересень місяць.

  Для продовження музичної освіти учні відділу вступають до мистецьких коледжів міста Вінниця, міста Тульчин, Міста Умань  на відділи спеціального фортепіано,  диригентсько-хоровий, естрадний вокал тощо. Найбільш обдаровані вступають до музично-педагогічних університетів  та консерваторій.

  Засновники сайту

  Сайт було засновано у 2015 році з ініціативи викладача Наталії Ревуцької. Наразі це приватний проект пані Наталії та її доньки Марини. Разом вони займаються його підтримкою, публікацією та пошуком цікавих матеріалів.

  Основна мета сайту – це висвітлення діяльності Ямпільської дитячої музичної школи та популяризація музичного мистецтва загалом.

  2021 © Ямпільська ДМШ | проект Наталії Ревуцької