Дзьо Хісаісі (справжнє ім”я Мамору Фудзісава) один із найвідоміших японських композиторів. Народився 6 грудня 1950 року у місті Нагано, Японія.

Хісаісі почав займатися музикою з 5 років, беручи уроки гри на скипці. Музичним мінімалізмом, визначившим характерне звучання його музики, Хісаісі зацікавився під час навчання у коледжі, до якого він вступив у 1969 році для продовження навчання по спеціалізації “композитор”. Свій перший альбом «Information» він випустив у 1982 році. Через рік Хісаісі був рекомендований Хаяо Міядзакі для написання супроводжуючого альбому до манги «Навсікая з Долини Вітрів». Міядзакі так сподобалась робота молодого музиканта, що він запропонував йому створити музику до стрічки «Навсікая з Долини Вітрів», робота над якою прославила Хісаісі. З вдячності він працював над усіма подальшими творами Міядзакі, серед яких такі відомі анімаційні стрічки як «Мій сосід Тоторо», «Мандрівний замок» та «Небесний замок Лапута»,«Сен і Тіхіро у полоні духів».

Хісаісі рекордну кількість разів (чотири) здобував нагороду Японської кіноакадемії у номінації  «Краща музика до кінострічки». Три з них – нагороди за музику до стрічок Такеші Кітано («Сонатина», «Хлопці повертаються», «Феєрверк»).

За музику до «Сен і Тіхіро у полоні духів» Хісаісі отримав 56-ю премію кінофестиваля Мейнічі (Mainichi Film Competition Award) «За кращу музику» та 16-ту премію «Золотий диск Японії» (Japan Gold disk Awad) у категорії «Саундтрек року до анімаційної стрічки». Також була відмічене його постійне сприяння та досягнення у кіноіндустрії Японії та різноманітність його творів. В 2002 році Хісаісі отримав 11-ту премію Нагахару Йодогава.

Окрім створення музики до повнометражних художніх і анімаційних фільмів, Хісаісі також багато працює для телебачення та приймає участь у створенні реклами. Також він створив музичне оформлення Параолімпійських ігр 1998 року у Нагано.

Блискучий піаніст та клавішник, Хісаісі випустив більше ніж 15 сольних альбомів. Він неодноразово виступав разом з Лондонським філармонічним та Чеським філармонічним оркестрами. Особливо тісні відносини пов’язують Хісаісі із Новим японським філармонічним оркестром: у 2004 році він очолив так званий Світовий оркестр мрії – формування всередині Нового японського філармонічного оркестру, призначений для концертів легкої до сприйняття класичної та сучасної музики у літні місяці.

На сьогоднішній день Дзьо Хісаісі – один із найкращих світових композиторів. Почувши його музику, її вже неможливо забути.