Німецько-американський скрипаль-віртуоз Девід Гарретт працює у музичному напрямку, синтизуючи класичну музику з джазом та роком, кантрі та фольклором.

Народився Гарретт 4 вересня 1980 року у сім”ї американської прима-балерини та західно-німецького адвоката. Коли йому було 4 роки, батько купив скрипку його старшому братові. Маленький Девід виявив інтерес до музики і згодом навчився грати. Через рік він прийяв участь у конкурсі та виграв свій перший приз. У віці 7 років він брав уроки гри на скрипці у консерваторії міста Любек у Захара Брона, з 12 років – у британської скрипачки польського походження Іди Гендель. У 17 років Девід був зарахований до Королівського коледжу музики у Лондоні, який він полишив після першого семестру. Відповідаючи на одному з інтерв”ю про виключення з коледжу, Гарретт відповів: “Це не можна назвати офіційним виключенням… Скоріше це була взаємна угода про те, що Королівський коледж і я йдемо різними шляхами після першого семестру. Я дійсно пропускав уроки, але по причині додаткової практики – та це не допомогло.”

У 1999 році Девід переїхав до Нью-Йорку, щоб навчатись у Джульярдській школі, і у 2003 році переміг на конкурсі композиторів цієї школи, представивши фугу, написану у стилі Іогана Себастьяна Баха.

Гарретт отримав свою першу скрипку Страдіварі у 11 років на знак поваги від Президента Німечинни Ріхарда фон Вайцзеккура після виступу перед ним. 

У 13 років Гарретт записав 2 CD диски, вперше був показаний на німецькому телебаченні та дав концерт у резиденції президента Федеративної Республіки Німечинни. Йому було запропоновано грати на відомій скрипці «San Lorenzo», виготовленій Страдіварі, котра займає одне з головних місць серед інструментів “золотого періоду”.

У 13-ти річному віці, як наймолодший в історії таких контрактів соліст, Гарретт підписав ексклюзивний контракт з відомим німецьким брендом звукозапису класичної музики Deutsche Grammophon Gesellschaft. У квітні 1997 року у віці 16-ти років він виступив з Мюнхенським філармонічним оркестром в Далі та Бомбеї на концертах, приурочених до 50-річчя Незалежності Індії.

Два роки потому Гарретт виступив у Берліні разом з Симфонічним оркестром Берлінського радіо та був помічений критиками. Це призвело до запрошення на виставу, що відбулася на  Expo 2000 в Ганновері. У 21 рік Девіда запросили виступити на шоу “Променадні” концерти Бі-бі-сі.

Випустивши альбом “Encore” у 2008 році, Гарретт переслідує мету викликати у молоді інтерес до класичної музики. Альбом включає його особисті оранжеровки та композиції музичних фрагментів та мелодій, котрі супроводжували його по життю. Разом зі своєю музичною групою, до складу якої входять “клавіші”, гітари та ударні, він дає концерти, у яких поряд з класичними сонатами у супроводі роялю, оранжеровками та композиціями, виконуються рок-пісні та музични теми із кінострічок. Гарретт також приймав участь у Royal Variety Performance 5 грудня 2011 року, представивши свою кавер-версію композиції Smells Like Teen Spirit (групи Нірвана).

Він став одним із членів жюрі 9-ї щорічної Independent Music Awards, щоб допомагати карьєрі незалежних музикантів.

19 травня 2012 року у фіналі Ліги Чемпіонів UEFA він виступив разом із відомим оперним співаком Йонасом Кауфманом. При повному стадіоні він виконав кавер-версію гімна Ліги Чемпіонів UEFA.

До наступного альбому “Music” (30 червня 2013р.) увійшлі рок та поп композиції, виконанні Гарреттом на скрипці у симфонічній та барокко манері.

У записі останнього на цей час альбому “Caprice” (14 квітня 2014р.) приймали участь Андреа Боччелі, Стів Морс та Ніколь Шерзингер.