Благодійний концерт

Марія Самойлюк

Концерт, викладачі

«Неповторні звуки романсу – поезія душі й краси» – таку назву отримав перший благодійний концерт, організований Ямпільською дитячою музичною школою

14 грудня 2015 року він пройшов у великій залі ресторану “Версаль”, а за кілька днів — у кафе “Бульвар”. Романс — жанр камерно-інструментальної музики, вокальний ліричний твір, який виконується в супроводі музичного інструменту. Слово «романс» має іспанське походження, так спочатку називали світську пісню романською, тобто іспанською мовою.

ф

Результатом творчої праці стали теплі зустрічі з жителями Ямполя, на яких призентувались видатні твори «золотої скарбниці» вокального мистецтва. Ведучою обох вечорів була Ольга Муковоз. Вона вдало поєднала вокальні композиції з їх виконавцями, а саме: Ольгою Самойлюк, Тетяною Косінською, Наталією Ульяновою, Інною Вдовцовою, Людмилою Соболевською та Іриною Махновецькою. Концертмейстером вечора була Наталія Ревуцька, партія фортепіано звучала тепло та чарівно. Інструментальний голос пролетів легким вітерцем і водночас багатогранним віхрем через весь вечір.

Завдяки майстерності виконання артистам вдалося донести до слухачів зміст кожного твору, його красу та ліричність. На концерті прозвучали різноманітні за характером романси: веселий та динамічний твір «Тройка» на слова П. Вяземського та музику П. Булахова виконаний дуетом у складі Ольги Самойлюк та Людмили Соболевської; патріотичний романс «Чи ми зійдемося знову» на слова Т. Шевченка і музику В. Власова, виконавець – Татяна Косінська; інструментальна композиція «Чардаш» авторства Монті, партію скрипки виконувала Наталія Ульянова, а партію фортепіано – Наталія Ревуцька; ліричний романс «Пойми меня» на музику А.Варламова у виконанні дуету Ольги Самойлюк та Татяни Косінської та інші перлини вокального мистецта.

ф

Чому саме романс став темою концерту, розповіла організаторка вечора Ольга Самойлюк – співачка та директорка Ямпільської ДМШ, яка володіє рідкісним голосом – колоратурним сопрано:

«Романс, як і пісня, за своєю природою тісно пов’язаний із поезією. Гарні вірші нерідко характеризують як «музичні», вони наче «просяться», щоб їх поклали на музику. Ви ніколи не почуєте твір цього жанру у виконанні хору, адже в романсі виражено глибоко особисті почуття. Чимало романсів — це ліричні замальовки, в яких композитори передають свої настрої, думки, враження, мрії. Єдність слова й музики — найважливіша ознака романсу, і тільки ця ознака відкриває душі слухачів і торкається струн серця кожної людини, яка приходить на вечори класичної професійної вокальної музики. Запрошую всіх бажаючих на нові зустрічі з вокальним мистецтвом».

Дякуємо виконавцям та організаторам за такий чудовий вечір! Хочеться окремо подякувати власниці “Бульвару” Катерині Балабан за щирий прийом та Вікторії Озаренчук – власниці ресторану “Версаль” і надіємось на подальшу співпрацю.

В майбутньому ми плануємо повторити концерт у великому залі музичної школи – слідкуйте за оголошеннями в місті, у школі, а також на сайті ДМШ.

Запрощуємо всіх бажаючих на зустріч із чарівним жанром романсу!

Програма концерту:

1. «Пісня зачарованого саду» – Р. Ловланд – Наталія Ульянова, партія скрипки; Наталія Ревуцька, партія фортепіано.

2. «Як би я вміла вишивать» – музика Н. Андрієвської – Тетяна Косінська, ліричне сопрано; Наталія Ревуцька, партія фортепіано;

3. «Не шути» –  слова  і музика Блюменталь-Тамаріна – дует у складі Ольги Самойлюк та  Людмили Соболевської; Наталія Ревуцька, партія фортепіано.

4. «Ожидание» – слова і музика С. Донуарова – Ірина Махновецька, сопрано; Наталія Ревуцька, партія фортепіано.

5. «Здесь хорошо» – слова Г. Галіної, музика С.Рахманінова – дует у складі Ольги Самойлюк та Тетяни Косінської;

6. «Коли розлучаються двоє» – слова Г. Гейне музика М. Лисенка – дует у складі ІриниМахновецької  та Ольги Самойлюк; Наталія Ревуцька, партія фортепіано.

7. «Чи ми зійдемося знову» – слова Т. Шевченка музика В.Власова – Тетяна Косінська, ліричне сопрано;

8. «Мелодія» – М. Скорик – Наталія Ульянов, партія скрипки; Наталія Ревуцька, партія фортепіано;

9. «Лукашева сопілка» – слова Й. Струцюка, музика А. Кос-Анатольського – Ольга Самойлюк, колоратурне сопрано; Наталія Ревуцька, партія фортепіано.

10. «Лебединная песня» – слова і музика М. Пуаре – Людмила Соболевська, контральто; Наталія Ревуцька, партія фортепіано.

11. «Пойми меня» – музика А.Варламова – дует у складі Ольги Самойлюк та Тетяни Косінської; Наталія Ревуцька, партія фортепіано.

12. «Синий вечер» – слова А. Ахматової, музика Е. Клепалова – Ольга Самойлюк, колоратурне сопрано; Наталія Ревуцька, партія фортепіано.

13. «Свіча» – слова Б. Пастернака, музика Коровіцина – дует у складі Ольги Самойлюк та Людмили Соболевської; Наталія Ревуцька, партія фортепіано.

14. «Зустріч» – музика Р. Лісової – Тетяна Косінська, партія бандури; Наталія Ульянова, партія скрипки;

15. «Ой, не світи місяченьку» – обробка Л. Кауфмана – Ольга Самойлюк, колоратурне сопрано; Наталія Ревуцька, партія фортепіано.

16. «Как хорошо» – аранжировка С. Зілоті – дует у складі Ольги Самойлюк та Людмили Соболевської; Наталія Ревуцька, партія фортепіано.

17. «Тройка» – слова П. Вяземського, музика П. Булахова – дует у складі Ольги Самойлюк та Людмили Соболевської; Наталія Ревуцька, партія фортепіано.

18. «Чардаш» – В. Монті – Наталія Ульянова, партія скрипки; Наталія Ревуцька, партія фортепіано;

19. «Ганзя» – українська народна пісня – Ольга Самойлюк, колоратурне сопрано ; Наталія Ревуцька, партія фортепіано.

20. «Сніжинки» – слова і музика А. Купревича – у виконанні вокального ансамблю «Кришталеві роси».

Засновники сайту

Сайт було засновано у 2015 році з ініціативи викладача Наталії Ревуцької. Наразі це приватний проект пані Наталії та її доньки Марини. Разом вони займаються його підтримкою, публікацією та пошуком цікавих матеріалів.

Основна мета сайту - це висвітлення діяльності Ямпільської дитячої музичної школи та популяризація музичного мистецтва загалом.

 

2020 © Ямпільська ДМШ | проект Наталії Ревуцької